Zintegrowany system ochrony sieci
klasy Next Generation Firewall i UTM

 

PRZETESTUJ BEZPŁATNIE

 

STORMSHIELD, należący do koncernu Airbus Group, to europejski producent rozwiązań klasy UTM i Next Gen Firewall. Dzięki zastosowaniu unikatowej architektury, produkty tej firmy od lat słyną z wysokiej wydajności i skutecznej ochrony.

 

Innowacyjne podejście do systemu IPS sprawia, że rozwiązania STORMSIHELD nie tylko blokują niebezpieczny ruch, ale również usuwają szkodliwą zawartość z kodu HTML i dostarczają pracownikom bezpieczne strony WWW. Naszym klientom oferujemy bezpłatny support techniczny w języku polskim.

Chronimy około 1900 polskich organizacji, w tym m.in.:

900+

Firm

800+

Instytucji państwowych

120+

Placówek szkolnych

100+

Placówek medycznych

 

Jak STORMSHIELD chroni sieć?

Produkty służące do kompleksowej ochrony sieci typu Unified Threat Management (UTM) zyskują coraz większą popularność wśród polskich firm i instytucji państwowych takich jak urzędy miast, szpitale, czy szkoły.

Firewall, system wykrywania i blokowania włamań IPS, VPN, system antywirusowy i antyspamowy, system filtrowania dostępu do stron internetowych, kontrola aplikacji i urządzeń mobilnych, czy raportowanie to podstawowa funkcjonalność urządzeń STORMSHIELD, które zapewniają kompletną ochronę sieci.

IPS

STORMSHIELD jako jedyny producent podchodzi do kwestii zabezpieczenia danych w innowacyjny sposób, integrując na poziomie jądra systemu moduł IPS (Intrusion Prevention System) z firewallem.

Filtr URL

Blokuje pracownikom dostęp do niebezpiecznych stron, na których mogą znaleźć się m.in. wirusy szyfrujące firmowe dane, czy złośliwe konie trojańskie wykradające informacje, w tym dane osobowe.

Antywirus

Zastosowanie skanera antywirusowego pozwala zweryfikować, czy pobierane z sieci pliki nie zawierają szkodliwego oprogramowania, które mogłoby zagrozić bezpieczeństwu danych przed ich nieautoryzowaną modyfikacją lub szyfrowaniem.

SSL PROXY

Urządzenia STORMSHIELD pozwalają na kontrolę ruchu szyfrowanego za pomocą protokołu SSL, umożliwiając kontrolę ruchu HTTPS, POP3S, SMTPS oraz FTPS. Dzięki temu administrator sieci ma kontrolowany wgląd w szyfrowaną transmisję pomiędzy stacjami i serwerami, w celu wykrywania ataków na sieć firmową oraz próbom kradzieży danych np. poprzez pułapki phishingowe.

Sandboxing w chmurze

Chroni przed najnowszymi zagrożeniami typu „zero-day”, chroniąc jeszcze zanim nastąpi atak, analizując podejrzanie zachowujący się plik w bezpiecznym, wyodrębnionym środowisku. Takie rozwiązanie pozwala na bezpieczne wykrywanie aktywności złośliwego oprogramowania.

IPSec i SSL VPN

Rozwiązania STORMSHIELD umożliwiają szyfrowanie komunikacji pomiędzy lokalizacjami firmy z użyciem tuneli IPSec oraz połączeń klienckich wykorzystujących protokół SSL VPN przy użyciu darmowego klienta OpenVPN. Dzięki temu zabezpieczeniu ryzyko przechwycenia strategicznych dla firmy danych, w tym danych osobowych, zostaje wyjątkowo skutecznie wyeliminowane.

Audyt podatności

Moduł ten odpowiedzialny jest za skanowanie wnętrza sieci i wykrywanie w niej aplikacji posiadających niezałatane podatności, np. tych umożliwiających przejęcie dostępu do komputera, czy zapisanych na nim danych.

Geolokalizacja

Dzięki tej funkcji administrator wie nie tylko z jakimi źródłowymi i docelowymi adresami IP nawiązywane są połączenia, ale również, gdzie fizycznie znajdują się urządzenia, do których przypisane są te adresy.

Raportowanie

STORMSHIELD Visibility Center to system gromadzenia i przeglądania logów, a także generowania raportów na podstawie zebranych danych. Narzędzie dostępne jest w postaci maszyny wirtualnej i pozawala na równoległe zbieranie logów z wielu urządzeń.

 

...i wiele innych. Dowiedź się więcej: www.stormshield.pl

 

Ochrona infrastruktury krytycznej

SNi40

 

 

 

 

 


Bezpłatne webinarium

Chcesz poznać produkt? Zapraszamy na bezpłatną eKonferencję on-line. Bez wyjazdów, bez kosztów, przed ekranem własnego komputera!


Testy urządzenia

Jesli teorię masz już opanowaną, czas sprawdzić się w realnym środowisku. Wypożycz bezpłatnie urządzenie na testy.


Bezpłatna ekonferencja SNi40

Poznaj bliżej możliwości nowego modelu STORMSHIELD SNi40 - dedykowanego ochronie sieci przemysłowych


Nasi klienci o nas

Szukaliśmy uniwersalnej zapory sprzętowej all-inclusive, czyli zawierającej równocześnie funkcje load balancingu, raportowania i kontroli użytkowników. Padło na rozwiązanie klasy UTM, ale ponieważ w większości urządzeń za moduł raportujący trzeba było dopłacić, wybór szybko zawęził się do jednego producenta. Tak do Instal Kraków trafił nasz pierwszy NETASQ – model F200. Od tamtego czasu nie mielismy problemów z bezpieczenstwem i obciazeniem sieci, a siegajac po nowsze wersje rozwiazania – obecnie korzystamy z modelu SN710 – utwierdziliśmy się w przekonaniu, że wybór był słuszny.

Jan Plebankiewicz

informatyk, Instal Kraków S.A.

Kluczową funkcjonalnością wykorzystywaną w rozwiązaniach STORMSHIELD jest dla nas bardzo łatwe tworzenie VLANów i zarządzenie ruchem między nimi. Najważniejsza dla nas jest współpraca, to że mamy możliwość szkoleń i cały czas mamy dostępny support. Nie ważne co się stanie, możemy skontaktować się i uzyskamy profesjonalną pomoc.

Sebastian Smużyński

specjalista bezpieczeństwa IT, Upaid

Firma DAGMA pomogła zaadresować nasze potrzeby w zakresie rozwiązań UTM i później aktywnie uczestniczyła w procesie testowania tego rozwiązania rozwiewając nasze wszystkie wątpliwości.

Wawrzyniec Grążewski

administrator IT, ATM System Sp. z o.o.

Wybraliśmy STORMSHIELD, ponieważ zostały spełnione określone warunki sprzedaży w przetargu. Z dwóch zgłoszonych firm STORMSHIELD był najtańszy. W naszej sieci najbardziej wykorzystywaną funkcjonalnością jest firewall. Mamy ustawionych ponad 200 reguł, które bardzo dynamicznie się zmieniają. 500 użytkowników, którzy z nich korzystają, 70 serwerów. 3 różne struktury sieci - DMZ, LAN, sieć szerokopasmową.

Andrzej Klisz

informatyk, Urząd Miejski w Bielsku Białej

Nasza sieć jest chroniona obecnie przez STORMSHIELD model SN710 - obecenie jest to ponad 200 stacji robocznych plus 8 serwerów. Przede wszystkim zależy nam na bezpieczeństwie danych osobowych i danych wrażliwych naszych pacjentów. Wybraliśmy STORMSHIELD ze względu na łatwość zarządzania oraz ochronę na wysokim poziomie.

Jarosław Dajnowicz

Krajowa Fundacja Medyczna

Skuteczność rozwiązań STORMSHIELD potwierdzają liczne certyfikacje, m.in.: NATO, EU Restricted, ANSSI EAL3+ i ANSSI EAL4+. W 2017 roku STORMSHIELD został nagrodzony Produktem Roku 2017 przez magazyn IT Professional.

 

 

TABLETOBRANIE
TABLETO
BRANIE
 
 
 
Kup nowe urządzenie stormshield
i odbierz tablet za złotówkę!


SZCZEGÓŁY PROMOCJI

 

KONTAKT

Piotr ZIELASKIEWICZ
32 259 11 38
zielaskiewicz.p@dagma.pl

DYSTRYBUTOR

DAGMA Sp. z o.o.

dystrybutor rozwiązań STORMSHIELD
w Polsce

Katowice, ul. Bażantów 4/2