Firewall sprzętowy - Filtering URL - klasy UTM - Witaj na STORMSHIELD.PL

O firmie STORMSHIELD

Poznaj nas bliżej

Firma STORMSHIELD, która w 1998 roku (wówczas NETASQ) założyła, że optymalny poziom bezpieczeństwa zapewni integracja modułów działających na rynku, jako osobne rozwiązania zaproponowała własną technologię wiążąc zaporę sieciową z systemem IPS na poziomie jądra. Rynek docenił oryginalność myślenia i przyjął tę innowację z otwartymi ramionami – rozwiązania firmy STORMSHIELD z powodzeniem funkcjonują już w 50 krajach, pozostając jedynym dostępnym zabezpieczeniem ściśle łączącym najważniejsze elementy ochrony sieci. Głównym celem STORMSHIELD jest dostarczanie optymalnych rozwiązań bezpieczeństwa teleinformatycznego, dedykowanych potrzebom rynku europejskiego.

 

Od 2012 roku STORMSHIELD jest członkiem Airbus Group (dawniej European Aeronautic Defence and Space Company - EADS) – koncernu lotniczo-zbrojeniowego powstałego w 2000 roku wyniku fuzji aktywów Francji, Niemiec i Hiszpanii. W 2014 roku wówczas firma NETASQ połączyła się z firmą Arkoon.

Rozwiązaniami firmy STORMSHIELD chronią swoje sieci m.in. takie instytucje jak Unia Europejska i NATO. To podmioty szczególnie chroniące interesy i bezpieczeństwo europejskie. Tę przewagę widzą też przedsiębiorcy, dlatego chroniąc swoje interesy po produkty firmy STORMSHIELD sięgają takie marki jak Orange, Carrefour czy Renault.

Europejski charakter rozwiązania może być kluczowy dla decydentów na poziomie politycznym, jednak w kwestii technicznej wiążący głos będą mieli eksperci IT. Światowej klasy specjaliści w dziedzinie bezpieczeństwa uznali oni, że „przedkładając rozwój heurystyki nad kumulowanie tradycyjnych sygnatur zagrożeń firma NETASQ stworzyła IPS, który jest lepiej przygotowany do odpierania nowych ataków niż większość dostępnych obecnie rozwiązań UTM”.

Dowiedz się dlaczego – poznaj technologię ASQ!

Rozwiązania firmy STORMSHIELD obecne są na rynkach w blisko 50 krajach poprzez sieć autoryzowanych dystrybutorów.

Na terenie Polski dystrybutorem STORMSHIELD jest firma DAGMA Sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach.

Rozwój STORMSHIELD

2017
Wprowadzenie nowych modeli STORMSHIELD z opcją Wi-Fi

2016
STORMSHIELD udostępnia funkcję Breach Fighter, sandboxing bazujący na chmurze

2014
Firma NETASQ wprowadza nową serię urzadzeń NETASQ STORMSHIELD. W ramach grupy Airbus Defence and Space, NETASQ łączy się z firmą Arkoon - powstaje Arkoon-NETASQ

2013
Grupa EADS zmienia nazwę na AIRBUS. Wprowadzenie pełnego wsparcia procesorów wielordzeniowych, obsługi kart SD

2012
Włączenie NETASQ w struktury CASSIDIAN CYBER SECURITY, członka EADS. Wprowadzenie nowej serii urządzeń i interfejsów światłowodowych od modelu U500S

2011
Wprowadzenie analizy ruchu SSL

2008
Pierwszy UTM z pasywnym skanerem sieci (Audyt Podatności)

2004
Pierwszy firewall z modułem SSL VPN

2003
Pierwszy firewall ze zintegrowanym silnikiem antywirusowym firmy Kaspersky

2002
Pierwszy firewall ze zintegrowanym modułem IPS

1998
Powstanie NETASQ i opatentowanie technologii ASQ

Szybki kontakt:
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o naszych produktach

Podaj swój adres e-mail
Realizacja: Agencja WMC