Firewall sprzętowy - Filtering URL - klasy UTM - Witaj na STORMSHIELD.PL

Aktualności

Czy małe firmy zamienią routery na UTMy?

2017-05-09

Problem zagrożeń komputerowych oraz ataków hakerskich dotyka firmy niezależnie od ich wielkości. Obecnie coraz częściej nawet niewielkie firmy profesjonalizują zabezpieczenia swoich sieci firmowych. Część z nich takie działanie rozpoczyna od zamiany routera na urządzenie typu NextGeneration firewall lub UTM. Takie urządzenie, prócz oczywistej funkcji udostępniania Internetu pracownikom firmy, pozwala na dokładne zabezpieczenie dostępu do sieci firmowej i danych w niej zgromadzonych. Umożliwia również precyzyjne określenie, do jakich stron internetowych czy aplikacji, dany pracownik ma mieć dostęp w godzinach pracy. UTM to również ochrona dla pracowników, łączących się z firmą zdalnie podczas delegacji czy realizacji pracy typu home office.

więcej

Nowe modele dla niewielkich firm z obsługą sieci Wi-Fi!

2017-05-09

Nowe modele SN160W, SN160, SN210W, SN210 i SN310 z jeszcze lepszymi parametrami technicznymi w stosunku do ich poprzedników (SN150, SN200, SN300) poszerzyły dotychczasową ofertę STORMSHIELD. 

więcej

Ataki hakerskie są dla firm coraz kosztowniejsze!

2017-04-21

Co wybrać - system antywirusowy i firewall, a może rozwiązania UTM lub next generation firewall – wielu dyrektorów finansowych zastanawia się czy wydatki na systemy zabezpieczające ich sieci teleinformatyczne i firmowe dane są naprawdę uzasadnione. W podjęciu stosownej decyzji może pomóc prosty rachunek ekonomiczny, uwzględniający ewentualne koszty, związany z zażegnaniem skutków ataków i przyrównaniu ich do kosztu zakupu rozwiązań ochronnych. W szacowaniu wydatków jakie firma ponosi po ataku na swoją sieć firmową może pomóc badanie IBM i Ponemon Institute, według którego koszt incydentu bezpieczeństwa może sięgnąć nawet 3,79 miliona dolarów.

więcej

Ponad połowa Polaków nie posiada podstawowych umiejętności cyfrowych

2017-04-12

Według opublikowanego przez Komisję Europejską indeksu gospodarki i społeczeństwa cyfrowego (DESI), tylko 44 procent Polaków posiada podstawowe umiejętności cyfrowe, takie jak: korzystanie z narzędzi biurowych, poczty elektronicznej czy komunikatorów internetowych. Skoro tylu Polaków nie wie jak poprawnie korzystać z komputera, równie prawdopodobne jest, że Polacy nie wiedzą, jak bezpiecznie korzystać ze sprzętu firmowego. To z kolei realne zagrożenie dla bezpieczeństwa sieci teleinformatycznych polskich firm. Nie bez przyczyny od lat, w obiegowej opinii administratorów sieci, to właśnie pracownicy są najsłabszym ogniwem ochrony przed atakami wymierzonym w infrastrukturę firmową.

więcej

Polscy pracownicy marnują w sieci masę czasu

2017-03-08

Według badań firmy Gemius, aż 93 procent pracowników korzysta w czasie pracy z Internetu w celach prywatnych. Najczęściej w godzinach pracy Polacy odwiedzają w Internecie serwisy społecznościowe, robią w sieci zakupy, a nawet płacą swoje prywatne rachunki. Takie zachowania to dla firmy nie tylko realne straty, ale także wzrost ryzyka zainfekowania sieci firmowej, a nawet utraty kluczowych danych firmowych. Według ekspertów z firmy STORMSHIELD, producenta rozwiązań UTM do kompleksowej ochrony sieci firmowej, samo wprowadzenie odpowiednich zapisów do regulaminu pracy lub rozmowy dyscyplinujące mogą na niewiele się zdać. Konieczne jest posiłkowanie się rozwiązaniami monitorującymi aktywność pracowników w sieci firmowej.

więcej

Urządzenia UTM firmy STORMSHIELD z opcją sandboxingu

2016-11-09

Firma STORMSHIELD, producent rozwiązań klasy Unified Threat Management (UTM), wprowadziła do swoich rozwiązań funkcję sandboxingu w chmurze. Funkcjonalność nosi nazwę Breach Fighter i pozwala na analizę podejrzanych plików w odizolowanym środowisku, poza siecią firmową. Sama funkcja stanowi również rodzaj systemu wczesnego ostrzegania o nowych, rozprzestrzeniających się w danej chwili zagrożeniach i atakach. Wszystko dlatego, że informacja o tym czy przeanalizowany plik jest bezpieczny, czy też stanowi zagrożenie dla sieci firmowej, trafia do wszystkich urządzeń UTM firmy STORMSHIELD, które mają aktywną wspomnianą funkcję.

więcej

STORMSHIELD na okładce CRN

2015-01-30

,,Airbus ląduje na rynku IT” – wywiad z Rolfem van Gentem, Dyrektorem Netasq na Europę Północną i Wschodnią oraz Pawłem Jurkiem, wicedyrektorem ds. rozwoju w DAGMA, ukazał się właśnie w najnowszym wydaniu magazynu CRN. W wywiadzie m.in. o tym co działo się w Netasq przez ostatnie dwa lata, a także o nowej linii urządzeń STORMSHIELD.

więcej

STORMSHIELD z nagrodą Produkt Roku 2014 magazynu Networld

2015-01-23

W najnowszym plebiscycie Produkt Roku Networld, redakcja magazynu wybrała najlepsze produkty. Rozwiązanie STORMSHIELD znalazło się wśród zwycięzców.

więcej

Nowa linia urządzeń STORMSHIELD od firmy NETASQ

2014-09-01

NETASQ wprowadza do sprzedaży nową linię produktów STORMSHIELD, które oferują m.in.: pełne wsparcie protokołu IPv6, Full SSL VPN, automatyczny backup i archiwizację plików konfiguracyjnych, a także Microsoft Service Firewall, czyli bardzo szczegółowe zarządzanie filtrowaniem usług Microsoft.

więcej

NETWORLD testuje NETASQ U250S

2014-05-20

Ochrona sieci, stacji roboczych i użytkowników za pomocą jednego urządzenia? jeszcze niedawno małe i średnie firmy nie mogły sobie pozwolić na takie rozwiązania. Dziś sytuacja zmieniła się na tyle, że wielu producentów urządzeń UTM dostosowuje swoją ofertę również do potrzeb i możliwości niewielkich przedsiębiorstw. Przykładem takiego działania jest firma NETASQ i jej urządzenie U250S.

więcej
Strona 3 / 4
««   «   1   2   3   4   »   »»

Kontakt

Masz pytania? Potrzebujesz więcej informacji?

Zadzwoń do nas: 32 793 11 00

lub napisz do nas: kontakt@stormshield.pl

 


 

Wersja testowa

Sprawdź rozwiązania STORMSHIELD w swojej firmie i zamów bezpłatne urządzenie do testów.
 

Testuj

 


 

Materiały do pobrania

Folder STORMSHIELD

STORMSHIELD vs. RODO

STORMSHIELD Okiem Managera 

Breach Fighter STORMSHIELD

Centralne Zarządzanie STORMSHIELD

Test SN210W w IT Professional

Case Study

UTM w administracji

Instal Kraków Case Study

PUP Powiat Nowosądecki Case Study

 


 

Bezpłatne eKonferencje STORMSHIELD

Chcesz poznać rozwiązania STORMSHIELD? Zapraszamy na eKonferencje on-line.

Bez wyjazdów, bez kosztów, wystarczy komputer z dostępem do Internetu

Najbliższa eKonferencja STORMSHIELD:

3 kwietnia 2019 r., na Twoim komputerze
Szybki kontakt:
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o naszych produktach

Podaj swój adres e-mail
Realizacja: Agencja WMC