Firewall sprzętowy - Filtering URL - klasy UTM - Witaj na STORMSHIELD.PL

NETASQ - Poradniki i Tutoriale

Tworzenie tuneli IPSec VPN - Firmware v8

Tworzenie bezpiecznego połączenia client-to-site przy użyciu tunelu IPSec VPN

Do utworzenia bezpiecznego połączenia VPN potrzebna będzie uruchomiona aplikacja NETASQ Unified Manager, która wchodzi w skład dostarczanego przez producenta pakietu Administration Suite. Użytkownicy mobilni chcący połączyć się poprzez tunel VPN z siecią firmową, muszą mieć zainstalowanego na swoich stacjach klienta IPSec VPN. Poniżej instrukcja jak stworzyć tunel IPSec VPN.

W lewym menu Unified Managera wejdź w sekcję VPN > IPSecTunnels. W nowym oknie wybierz z listy dowolny slot, czyli zestaw reguł i kliknij Edit, aby przejść do jego edytowania. Po uruchomieniu kreatora nadaj slotowi nazwę, która równocześnie będzie nazwą nowego tunelu. Szczegółowe ustawianie faz tworzenia tunelu nie jest na tym etapie konieczne, dlatego możesz pozostawić ustawienia domyślne. Przejdź dalej klikając Next.

W następnym etapie wybierz typ autoryzacji. W przykładzie będzie to wymiana klucza współdzielonego. Zaznacz Dynamic (Pre-Shared Key) i kliknij Next.

Teraz wskaż adresy, które będą się ze sobą łączyć, tworząc w ten sposób tunel VPN (Tunnel Endpoints).

W opisywanym przykładzie chcemy połączyć użytkownika mobilnego z siedzibą firmy, dlatego użytkownik będzie łączył się z zewnętrznym interfejsem NETASQ. W polu „Select local firewall`s interface” wskaż interfejs zewnętrzny urządzenia NETASQ (tutaj to interfejs firewall_out). W sekcji „Select VPN peer” wytypuj drugi koniec tunelu, czyli adres z jakiego będzie łączył się użytkownik mobilny. Aby użytkownik mógł mieć dostęp do firmowej sieci lokalnej z dowolnego miejsca na świecie, obiekt jaki powinieneś wybrać w nowym oknie to <Any>. Zatwierdź OK i przejdź do kolejnego kroku konfiguracji klikając Next.

Następnie skonfiguruj traffic endpoints, czyli elementy dostępne dla obu końców tunelu VPN. W tym celu w sekcji Local wskaż elementy sieci po stronie firewalla (tutaj Network_brigde), natomiast w sekcji Remote określ element dostępny po stronie zdalnej. W przypadku klienta mobilnego łączącego się z siecią lokalną, zdalną sieć wskaż jako obiekt <Any>.

Po zakończeniu obsługi kreatora otwiera się okno z pełną konfiguracją VPN w edytowanym slocie. W tym przypadku skonfiguruj pre-shared key. W sekcji General, w fazie 1 (Phase 1 negotiation mode) wybierz Agressive mode, w Identity type wybierz Email i w polu Identity wprowadź adres email, jakim przedstawi się urządzenie NETASQ. Kliknij Send, potwierdź, a następnie zamknij okno z listą slotów.

W lewym menu głównego okna programu NETASQ Unified Manager wybierz sekcję Objects i stwórz nowego użytkownika NEW > user. Podaj jego imię, nazwisko, login oraz adres e-mail. Kliknij Finish.

W oknie edycji ustawień użytkownika przejdź do zakładki Access, zaznacz połączenie by IPSec VPN. Następnie w polu Pre-shared key wprowadź hasło, które zostanie udostępnione użytkownikowi. Za pomocą tego hasła odbywać się będzie autoryzacja. Wprowadzone ustawienia potwierdź przyciskiem Send. Zamknij okno ustawień naciskając OK.

Ponownie przejdź do sekcji VPN > IPsec Tunnels. Zaznacz nowo utworzony wcześniej slot o nazwie „tunel” i aktywuj jego działanie, klikając Activate, po czym zamknij okno.

W ostatnim etapie przejdź do sekcji Policy > Filtering. Edytuj dowolny slot i stwórz reguły zezwalające na połączenia przy wykorzystaniu IPSec VPN według prezentowanego schematu:

Wyślij zmiany klikając Send oraz uruchom działanie slotu klikając Activate.

Aby zakończyć tworzenie tunelu, należy pamiętać o zainstalowaniu i konfiguracji klienta IPSec VPN na stacji roboczej mobilnego użytkownika.

 


 

Do góry Wróć do listy

Wsparcie techniczne

Nie znalazłeś rozwiązania Twojego problemu? Wyślij zgłoszenie!

Skontaktuj się z Działem Pomocy Technicznej rozwiązań STORMSHIELD pod numerem
32 793 11 89 (w dni robocze w godzinach 8:00-18:00) lub wyślij nam zgłoszenie problemu korzystając z formularza zgłoszeniowego.

Zgłoś problem

 

Dodatkowe informacje:

FAQ

Poradniki i instrukcje

Dokumentacja

Pliki do pobrania

 


 

Szybki kontakt:
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o naszych produktach

Podaj swój adres e-mail
Realizacja: Agencja WMC